Maailm meie ümber on korraks peatunud, pakkudest hingetõmbeaega ja võimalusi unistamiseks. Võtame hetkest viimast ja alustame koduste lihavõttepühade ettevalmistamisega. Parim osa sellest on, et ettevalmistustöödel saame kaasata pere kõige pisemaid!
Praegu on hea aeg lasta kujutlusvõimel lennata ja kaunistada pühademunad teisiti kui varem. Meil on selleks aega! Võtame appi vanavanemate tarkuse ja puhume munad esmalt tühjaks. Nii kaunistame koore ja saame sisu meelepäraselt ära küpsetada. Puhutud munade kaunistamiseks võib kasutada erinevaid käsitöövahendeid nagu suled, lõng, kleepsilmad ning loomulikult vabalt valitud värve (ka sädelevaid). Puhutud munade kasutamisel dekoratsioonina on veel üks eelis – need on kerged.
Kas olid üks neist õnnelikest, kellel õnnestus saada valgeid kanamune? Oled õnneseen. Nüüd saad proovida mune värvida naturaalsete toiduainete ja -värvidega nagu näiteks peet, sibulakoored, kohv ja punase kapsa lehed. Mustreid aitavad tekitada teralised toiduained, näiteks riis. Oluline on meeles pidada, et samas potis ei ole mõistlik keeta mune, mis on mässitud peeti ja sibulasse, sest nii võivad värvid kaduma minna.
NB! Mida tugevamalt juurvilja lehed muna külge siduda, seda tugevamini annab vili värvi.
Lihavõttemunade kinkimisel on pakkimiseks hea lihtne viis katta munad värvilise salvrätikuga ja siduda kena lindiga kinni. Kasutades sellist lahendust kodu dekoratsiooniks, ei pea salvrätikusse mune asetama. Selleks võib kägardada ajalehe ja pakkida see kenasti ära.
Lihavõtetega tähistame kevade algust ja looduse tärkamist. Selleks puhuks tuuakse tuppa pajuoksad ja nii mõnigi külvab silmailuks dekoratiivse muru. Sellisel juhul võib kaaluda muru sisse dekoreeritud munade peitmist. Värskust toovad tuppa ka kevadlilled – tulbid, nartsissid, kellukesed ja priimulad.
Loodame, et leidsid inspiratsiooni oma kodu kaunistamiseks kevadiselt. Olgugi, et sellel aastal veedame lihavõtted kodus, peamine on nautida teekonda ja tunda rõõmu kõigest olemasolevast.