Uue korteri ostjal tasub mõelda tööruumile, selle elektri- ja valguslahendustele ning akustikale juba ehitamise ajal.
Kuidas saavad YIT kodude elanikud seada kodus võimalikult kiiresti sisse töökoha, mille ergonoomia, valgustus, elektrivarustus ja muud funktsioonid oleksid nõuetekohased? Oleme süüvinud sellesse teemasse eriti koroonapandeemia ajal.
Tulemustega saate nüüd tutvuda MEIE VEEBILEHTEDEL.
„Toimiva kaugtöökoha saab sisse seada nii olemasolevas, projekteeritavas kui ka ehitusjärgus korteris,“ ütleb tootearendusjuht Eeva Seppänen. „Olemasolevas kodus tasub esmalt mõelda, kas leidub üleliigset tuba, alkoovi, garderoobi või trepialust, mille saaks mööbli abil kaugtööruumiks muuta.“
Teise võimalusena võiks vaadata, kas elutuppa saaks ruumijagajate, näiteks teisaldatava mööbli, sirmi või akustikaplaatide abil tekitada tööruumi. Kõik eelmainitu on nüüd muuhulgas saadaval teenuse YIT Plus kaudu, mille abil YIT kodude elanikud saavad ammutada inspiratsiooni valitud tuntud tegijate kaugtöömööblist ja -lahendustest. YIT Plusi teenust saavad kasutada kõik YIT kodu ostnud või üürinud elanikud.
Ehitus- või projekteerimisjärgus YIT kodusse saab rajada muudatusena ka spetsiaalse tööruumi. Selle võib eraldada suuremast ruumist näiteks kerge vahe- või klaasseinaga või muuta garderoobi või mõne muu ruumi töötoaks. Elektri- ja valgustuslahendusi on ehitamise ajal lihtne muuta. Muudatuste võimalikkus oleneb peamiselt sellest, mis ehitusetapis uus kodu on.
„YIT ümberkorralduste tegemises pädevad töötajad aitavad igal kliendil projekteerida just tema vajadustele vastava tööruumi. Toimiva ja õdusa tööruumi saab luua igasse YIT kodusse, olenemata selle suurusest,“ kinnitab Seppänen.
Lasime Prior Konsultointil korraldada eelmisel sügisel küsitluse, et selgitada välja, kuidas on COVID-19 pandeemia ajal muutunud töötajate ootused kaugtööle, kontorile, tööle- ja kojusõidule ning elurajooni teenustele. Küsitlus toimus veebipaneelina 2020. aasta augustis ning sellele vastas Soomes 1085, Tšehhis 1050 ja Venemaal 1073 inimest.*
Vastustest selgus, et koroonapandeemia ajal on Soome kaugtöötajad teinud kaugtööd peamiselt elutoas laua ääres (43%).
Muud levinumad vastused olid spetsiaalses tööruumis kodus (26%), elutoas diivanil (23%), magamistoas laua ääres (15%), magamistoas voodis (11%), köögis (22%), terrassil või rõdul (9%), lastetoas (3%) ja laos (1%).
Soome vastajad ütlesid ka, et vähendaksid hea meelega kas magamistoa või garderoobi pinda, et saada töökoha jaoks ruumi. Kolmandik väitis end olevat valmis maksma lisatasu, et saada kodu, kus on spetsiaalne tööruum.
* Soomes korraldati küsitlus linnas elavatele töötajatele; Tšehhis Prahas, Brnos, Plzeňes ja Kladnos elavatele ning Venemaal YIT tegevuslinnades ehk Peterburis, Jekaterinburgis, Kaasanis ja Tjumenis elavatele töötajatele.