Meie esimene kokkupuude disainköökidega oli 2018. aasta suvel, kui kõndisime Tallinnas mööda Pärnu maanteed ja mõtlesime, et kui me siin juba oleme, siis astuks mõnda salongi sisse. Külastasime tuntud ettevõtteid, suhtlesime müügispetsialistidega ja saime teada, et nendes büroodes pakutav hinnaklass on midagi, mis meile kaugeks jääb.
Eelmises postituses tutvustasin oma köögi kujundamise põhimõtteid, seadmete, panipaikade ja töötasapinna suuruse valikut. Sellel korral kirjutan, kuidas langetasime valiku ühe või teise köögidisaineri vahel.
Näidisköökidega tutvumine on oluline seetõttu, et nii saab päriselt aru, mis meeldib ja mis ei meeldi. Neid saab vaadata köögimööbli salongides, messidel või hoopis teiste inimeste kodudes.
Tutvusime erinevate büroode valikuga ning kuna suhtlus ühe büroo müügikonsultandiga oli äärmiselt meeldiv, siis otsustasime neilt hinnapakkumist küsida. Pakkumiselt vastu vaatav hind kinnitas, et sellest hinnaklassist kööki me endale lubada ei saa.
Kui olime esimesest hinnaehmatusest üle saanud, asusin mitte nii tuntud büroode töödega tutvuma.
Otsides internetist köögimööbli valmistajaid, leidsin mitmeid pakkujaid. Mõned neist olid veebipoed, kes pakuvad olemasolevaid kööke, kuid oli ka disainettevõtted, kes kõik pakuvad ka custom made lahendusi.
Köögimööbli valmistaja otsingul mõistsin, et mitmed disainibürood kasutavad mööbli tootmisel kodumaiste tehaste abi. Tegelikult on võimalik neilt tehastelt ka otse mööblit tellida. Kaalusin sellist mööbli soetamise varianti, kuid otsustasin siiski teisiti.
Büroost soetades saab kujundamise protsessil abi ja nõu. Nemad tunnevad mööbli materjale, tehnikat, sahtlite ja kappide süsteeme ning muud seesugust.
Soetades otse tehasest pean ise tundma kõikide materjalide omadusi ja suutma neist välja valida „selle õige“.
Koostama ise mööblijoonised.
Soetama tehnika ise (büroodel on poodidega lepingud, mis võimaldavad neil tehnikat soodsama hinnaga saada).
Paigaldama ise või ostma mujalt paigaldusteenuse.
Ühesõnaga on asjaajamist ja sahmimist palju rohkem. Leidsime elukaaslasega, et mugavam, lihtsam ja pingevabam on tellida köögimööbel koos tehnikaga büroost.
Kohtumised leppisime kokku kahe disainibürooga. Mõlemaga oli kohtumine meeldiv, suhtumine klienti igati abivalmis ja soe. Kui küsida, et mille põhjal me valiku langetasime, siis ega ühest vastust ei olegi. Ju ühega oli suhtlus veel meeldivam ja tugi tugevam.
Kohtumise eel saatsin disainerile oma mood boardi, mis aitas disaineril minu mõtetest ja soovidest aru saada. Lisasin ka mõõtudega korteri plaani. Disainerile oma soove tutvustades andsime mõista ka oma hinnapiirist, valisime välja mööblimaterjalid ja tehnika.
Köögi hinnaklass;
Köögi kuju, mööbli paigutus (L-kujuline, U-kujuline, I-kujuline vms);
Meeldivad toonid ja värvid;
Kui on materjalieelistusi, siis tuleks ka need disainerile öelda;
Võimalusel valida välja köögitehnika tootja.
Nüüd saad rahulikumalt hingata, sest ei saa teha muud, kui oodata disainilahendust ja hinnapakkumist. Kui disaineri pakutud lahendus ja köögi hind sobivad, siis hetkest, mil köögi tellimus on disainerile edastatud ning vajadusel osa köögi maksumusest makstud, võib ülejäänud protsess aega võtta vähemalt kaks kuud. Selle aja sees mõõdab disainibüroo korteri köögi asukoha tegelikud mõõdud (käib korteris kohapeal mõõtmas), tellitakse vajalikud viimistlusmaterjalid ja tehnika, toodetakse õiged mööblitükid ning paigaldatakse see korterisse. Siinkohal on oluline märkida, et korterisse saab mõõtma minna alles siis, kui viimistlustööd on tehtud (vaheseinad olemas, parkett maas, ripplagi paigaldatud).